Ssk İş Göremezlik Bildirimi Ve Ödeme Sorgulama

Kategori = SORGULAMALAR, SSK-SGK-BAGKUR-EMEKLİLİK
Etiketler = , , ,
Hit = 704 hit

Ssk iş göremezlik bildirimi ve ödeme mektarı hakkında kafanıza takılan sorular için araştırma yapıp bir sayfa oluşturduk.Bu sayfada sgk iş göremezlik raporu hakkıında detaylı bilgi mevcuttur

SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-kur gibi sosyal güvenlik kurumlarından birine bağlı olarak, kamu ve özel sektörde çalışan bir memur yada işçinin, herhangi bir sebepten dolayı geçici olarak iş görememesi olarak tanımlandırabileceğimiz SSK iş göremezlik, çalışanların, raporlu ya da hastalıktan dolayı işe gelemeyen ve bu durumu rapor ile işverenine bildirmiş olan kişilerin, çalışmadığına dair bildirim yapmak ve internetten giriş yapılması icap etmektedir.

Sigortalılara ödenmekte olan geçici iş göremezlik ödeneği, çeşitli kanunlara göre yapılmaktadır. Kamu idarelerinde çalıştırılanlara, iş göremezliğinin devam ettiği sürelerde maaşının ödenmesine devam edilmesi durumunda, geçici iş göremezlik maaşı ödenmemektedir. Kişi, çalıştığı kurumdan, iş göremez olduğu dönemlerde, geçici iş göremezlik maaşı alabilir.

Bu iş göremezlik, doktor raporu ile tasdiklenmiş olmalıdır. İş kazası ve çeşitli meslek hastalıkları ile ortaya çıkan iş göremezlik, giriş ödeme sorgulamanıza e-devlet şifreniz ya da size özel T.C kimlik numaranız ve kimlik bilgileriniz ile ulaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılan, e-ödenek sisteminden girişi yapılan tüm elektronik raporlar, “elektronik çalışmadığına dair bildirim işlemleri” bölümünden onaylanmalıdır.. İşverenler de, iş veren bilgilerini, bu menüde yer alan işveren iletişim bilgileri bölümünden bildirebilirler.

İş kazası, meslek hastalığı, hastalık ya da annelik gibi durumlardan herhangi birine bağlı olarak, geçici olarak işe devam edemeyen çalışanların, maaş alabilmeleri için geçici iş göremezliğe uğramaları gerekmektedir.

  • KATEGORİLER

    Hepsini Aç | Hepsini Kapat
  • Etiketler

  • POPÜLER YAZILAR

  • ISTATISTIK

    Başvuru Kaynakları

Kategoriler