EGM Bekçi Personel Alımı ve EGM Bekçi başvuru şartları hakkında

Kategori = GENEL
Etiketler = , , , , ,
Hit = 13.242 hit

Bu günlerde basın yayın organlarında yer alan EGM bünyesinde 1500-1700 TL maaş ile emniyet bekçisi alınacaktır haberi üzerine bir makale yazmayı düşündük.Öncelikle bekçi nedir görevi nelerdir bunlardan bahsetmek gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz.

Bekçi, köy ve emniyet…

Bu günlerde basın yayın organlarında yer alan EGM bünyesinde 1500-1700 TL maaş ile emniyet bekçisi alınacaktır haberi üzerine bir makale yazmayı düşündük.Öncelikle bekçi nedir görevi nelerdir bunlardan bahsetmek gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz.

BekcilerGeriGeliyor EGM Bekçi Personel Alımı ve EGM Bekçi başvuru şartları hakkında

Bekçi, köy ve emniyet teşkilatında çalışan, halkın, mal, can, mülk, mahsul ve eşyasını korumakla vazifeli silah taşımayan görevlilere verilen meslek adı.1985′e kadar kamu görevlisi olarak alınırken bu yıldan itibaren alım yapılmayarak kadro tasfiye edilmiştir. Özel sektörde güvenlik görevlisi olarak adlandırılmaktadır.

Yukarıda ki bekçi tanımı ifademizden sonra EGM Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Bu bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek. En az ortaokul mezunu olacak  bir nevi polisimize yardımcı olacak ve 5 yıl sonrada kıdemli bekçi olarak görevini sürdüerecek hatta polis teşkilatına katılma haklarıda kazanacaktır.

Eskilerden hepimizde hatırladığı gibi hemen hemen her mahallede sokaklarda bir bekçi varken şuan günümüzde sadece alış veriş merkezlerinde veya bazı iş yerlerinde görmekteyiz nerdeyse bekçi mesleği ortadan kalkmaktaydı.EGM almış olduğu bu karar doğrultusunda bir çok işsiz vatandaşımızada gelir kapısı olacak ve kamu sektörüne adım atmış olacaklardır.

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi teşkilatına alınacak olan egm bekçilerinden kısaca bahsetmek gerekirse şu görev ve pozisyonlarda bulunacaktır.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçlamücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

EGM BEKÇİLERİN GÖREVLERİ

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak. 

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak

EGM Bekçiler Askerlik ve şark hizmetinden muaf olacaklarmı? Birde taşıtlardan ücretsiz yaralanabileceklermi.

egm bekçi,egm bekçi personel alımı ,egm bekçi başvuru,emniyet genel müdürlüğü 20 bin bekçi kadrosu açıklandı,egm bekçi şartları,emniyet genel müdürlüğü bekçi basvuru sartları egm 20bin bekçi alımı yapılacak.

Not:Bu EMG bekçi alımları ile ilgili soru ve görüşlerinizi konu altına belirtebilir bir çok sorularınıza bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışabiliriz.

  • KATEGORİLER

    Hepsini Aç | Hepsini Kapat
  • Etiketler

  • POPÜLER YAZILAR

  • ISTATISTIK

    Başvuru Kaynakları

Kategoriler