E-Devlet Askerlik Sorgulama

Kategori = ASKERLİK, Askerlik Sorgulamaları
Etiketler =
Hit = 8.947 hit

Biliyorsunuz artık internet üzerinden bir çok işlem gerçekleştirmek mümkün. E-devlet sisteminin devreye girmesiyle birlikte Online Devlet Kapısı açıldı.

Nedir bu online Devlet Kapısı ?

E-Devlet yani online devlet kapısı, internet üzerinden kişisel Tc Kimlik Numaranız ve şifreniz ile tüm sorgulama işlemlerinizi yapmanıza yardımcı olan sistemdir.

Geçtiğimiz yıllarda devreye giren sistem çok işi kolaylaştırdı. Tc Vatandaşları yerlerinden kalkmadan tüm sorgulama işlemlerini online olarak gerçekleştirebiliyorlar. Aklınıza gelen tüm ödeme işlemlerinide sistemden gerçekleştirebiliyorlar.

E-Devlet şifresi nereden alınır ?

E-devlet şifrenizi size en yakın ptt şubesine giderek 1 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Sorgulama Şifrenizi Unutursanız ?

Şifrenizi unutursanız bu kısım kötü, yine ptt şubesine gitmeniz gerekiyor ve bu sefer şifrenizi alabilmek için 10 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz.

E-Devlet Askerlik Sorgulama nedir ?

Sitemizi ilgilendiren konuya geldik. E-devlet askerlik sorgulama işlemide sistemin özelliklerinden tahmin edersiniz ki internet üzerinden askerlik yapacağınız yeri öğrenmenizi sağlayan sistemdir. Tabiki bu her an girip bakayım şeklinde olmamaktadır. Askere gideceğiniz celp dönemi içerisine girdiğinizde askerliğe gitmenize 20 gün kala öğrenebileceğiniz bir sistemdir.

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı başlığı altından Sevk Edilecek Eğitim merkezi kısmına tıklayarak Acemi birliğinizi nerede yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Web sayfamızda e-devlet askerlik sorgulama ile ilgili bir çok soru ve cevaba ulaşabilirsiniz. Ayrıca Askerlik ile ilgili tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Askerlik ile ilgili sorularınızı çekinmeden sorabilir ve yetkili kişiler tarafından sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

  • KATEGORİLER

    Hepsini Aç | Hepsini Kapat
  • Etiketler

  • POPÜLER YAZILAR

  • ISTATISTIK

    Başvuru Kaynakları

Kategoriler